Acenteler

Acenteler

Kontrat Yönetimi altında bulunan Acentalar kısmında, başlangıçta tanımlı iki acenta şeçeneği mevcuttur(ONLINE ve WALKIN) . Varsayılan Otel Ayarları bölümünün altında bulunan Online Rezervasyon Ayarları kısmında fiyatlandırmalar, online sisteme uygun olarak hazırlandığı için acente olarak Online tanımlı haldedir. Değiştirilmesi durumunda uygulanan acentenin fiyat kodları geçerli olacaktır ve online rezervasyon sayfasına ait tüm fiyat bilgileri değişecektir. Acente oluştururken içerisine fiyat kodları tanımlamalısınız. Fiyat Kodları online rezervasyon sayfanız için 3 tip fiyatlandırma yapmanızı sağlar.Kontrat ve Kontrat Günlük Fiyat oluşturabilir ya da Otel Günlük Fiyatlarınızı kullanabilirsiniz.

Örnek olması için aşağıdaki bir Acentada girilen bilgilerin ne işe yaradığını göstereceğiz.Bilgileri tanımlı olduğu “INDIVIDUAL” Acentasını inceleyeceğiz. Aynı değişiklikler “Online” Acenta tipi içinde uygulanabilir.

Öncelikle acentenin “Acenta Kodu”, “Tam İsim” ve “Fiyat Kodu” alanlarını doldurmalı ve acentenin Firma, Acente ya da ikisinide pasif hale getirerek Münferit seçeneklerinden birini tanımlamalısınız. Bu bölümün, ”Fiyat Kodu” alanında belirlediğiniz fiyat kodunu ”Online Rezervasyon Ayarları” bölümünün “Online Fiyat Kodu” kısmından değiştiremezsiniz.

“Varsayılan Ayarlar” alanında doldurduğunuz bilgiler seçtiğiniz Online Rezervasyon Sayfanız üzerinden rezervasyon yapılası durumunda “Rezervasyon Kartına” yansıtılacaktır. Kırmızı çerçevenin üst kısmında bulunan alanda acenteye ait Fatura Bilgilerini girebilirsiniz. ”Hesap Kodu ve Adı” alanından cari ödemeler için “Hesap Kartı” oluşturabilirsiniz.

Last updated