Kontrat Sihirbazı

Kontrat Sihirbazı

Fiyat Kodlarınız için kontrat oluşturmanın pratik yolu olan Kontrat Sihirbazını kullanarak, Fiyat Kodu bölümüne kıyasla daha hızlı kontrat oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Rate Code alanından kontratın ekleneceği fiyat kodunu belirtmelisiniz. Kontratın uygulanacağı oda tipini, pansiyon tipini ve kontratın kodunu tanımladıktan sonra alt kısma geçip “Başlangıç-Bitiş” kısmından kontratın geçerli olduğu konaklama tarih aralığını girebilirsiniz.

Fiyat Tipi kısmından, istediğinizi işaretledikten sonra fiyat belirleme aşamasına geçelim. Single-Double-Triple-Quad fiyat faktörlerinden birine gireceğiniz fiyat, oda tipinde belirlediğiniz fiyat çarpanı değerlerini kullanarak diğer değerleri otomatik doldurur. Eğer fiyat çarpanlarını kullanmadan değer vermek isterseniz manuel olarak silip, yeni fiyatlandırma da yapabilirsiniz.

Yeşil Kutucuk içerisine gireceğiniz değerler Single harici fiyat faktörleri için bebek-çocuk-genç fiyatlarını belirleyeceğiniz alandır.

Kırmızı Kutucuk içerisine gireceğiniz değerler Single fiyat faktörü için girilen bebek-çocuk-genç fiyatlarını belirleyeceğiniz alandır.

Yukarıdaki resimde, Mavi ok ile işaret edilen “+” butonuna tıkladığımızda karşımıza çıkan pencerenin Günler yazan kısmından, bu kontratın haftadaki hangi günler için uygulanacağını belirtebilirsiniz. Satış Aralığı kısmından bu kontratın hangi tarihlerde satışının yapılması halinde geçerli olduğunu belirtebilirsiniz. Eğer kontratın bir markete uygulanmasını istiyorsanız Market alanını doldurabilirsiniz. Kontratın döviz birimi, içinde bulunduğu fiyat koduyla otomatik atanır ancak, Currency alanından bunu bu kontrat için değiştirebilirsiniz.

Önceki sayfada kontratımızın BB(kahvaltı) pansiyon tipini, Standart Oda tipini, Refundable fiyat tipini tanımlamıştık.Bu kontratın double fiyat faktörü için “1000” değerini, dövizini ise “EUR” olarak belirlemiştik.

Online Rezervasyon Sayfamızın Döviz Tipini sayfanın sağ üst kısmından “EUR” olarak çevirdiğimizde odanın fiyatını 1000 EUR olarak görebiliriz ancak Deluxe oda için kontratta “TL” dövizi tanımlı olduğu için yüksek fiyat farklılığı oluşmuştur.

Last updated