Oda Tanımları

Oda Tanımları

Otelinizde hangi oda tipleri mevcut ve bu oda tipleri hangi özelliklere sahip ise “Oda Tipi Tanımları” bölümünden tanımlama yapabilirsiniz.Oda tipinin ismini belirtebilir,açıklama ekleyebilir,oda tipinin sahip olduğu alanı,oda tipine ait oda sayısını ve odanın sahip olabileceği başlıca özellikleri işaretleyerek gerekli bilgilendirmeleri paylaşabilirsiniz.Bu bölümden oda tipinin fiyatlandırmasını”Sng Faktörü,Dbl Faktörü,Trp Faktörü,Quad Faktörü”alanlarından, konaklayacak müşteri sayısına göre oranlayabilirsiniz.

Resim URL alanına ekleyeceğiniz fotoğraf oda tipi fotoğrafı olacaktır ve Online Rezervasyon Sayfanızda birincil olarak gösterilecektir. Bu alana ister URL ile ister kayıtlı fotoğraflarınız arasından yükleme yapabilirsiniz.

İlgili oda tipinde konaklayabilecek maxiumum ve minumum yetişkin,çocuk,bebek sayılarını belirterek müşterilerinize, kişi sayılarına uygun oda tipini sunabilirsiniz. Kişi sayılarına uygun olmayan oda tipleri Online Rezervasyon Sayfanızda görüntülenmeyecektir.

Yukarıda Max-Min kişi sayılarını tanımladığımız Standart oda tipine aşağıda ulaşamadık çünkü, odayı maximum 4 kişi için oluşturduk. Aramayı ise 2 yetişkin 3 çocuk için yaptık ve sadece Deluxe Oda Tipinin uygun olduğunu gördük.

Last updated